1. Anasayfa
 2. Piknik Alanları

Erzurum’da Mesire ve Piknik Alanları

Erzurum’da Mesire ve Piknik Alanları
0

Erzurum’da Mesire ve Piknik Alanları

Erzurum’da Mesire ve Piknik Alanlarını bugün ki yazımızda ele almış bulunuyoruz Erzurum’da yaşıyorum diyorsanız piknik için kesinlikle ziyaret etmenizi tavsiye ederim veya Erzurum’a gelipte görmeden gitmenizi istemem en azından birini ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederim memnun kalmamanız için hiçbir sebep yoktur. Erzurum’da Mesire ve Piknik Alanlarını ve bu doğa güzelliklerinden birini veya bir kaçını ziyaret etme şansınız oldu ise en beğendiğiniz bu mesir alanlarını bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz. Yaz aylarında Erzurum’un vazgeçilmez etkinliklerinin başında gelen vatandaşların tercih ettiği piknik alanlarını sıralıyoruz. Şimdiden keyifli eğlenceli bol sohbet muhabbetli günler diliyorum Erzurum merkezde nerede piknik yapılır mangal yakılır semaver kaynatılır anlatmaya çalışacağız.

Erzurum’da Mesire ve Piknik Alanları

 • Erzurum Palandöken Kent Ormanı Piknik Alanı
 • Dumlu Piknik Alanı
 • Abdurrahman Gazi Piknik Alanı
 • 15 Temmuz Milli İrade Piknik Alanı
 • Teke Deresi(Gölet) Piknik Alan
 • Ak Özdemir Piknik Alanı
 • Özdemir Dinlenme Tesisleri & Piknik Alanı

Erzurum Palandöken Kent Ormanı Piknik Alanı;

Şehrin güneyinde merkeze 5 km uzaklıkta Palandöken Dağı eteklerinde yer almaktadır. Bu alanda dinlenme, yürüyüş ve piknik sahaları bulunmaktadır.

Erzurum Dumlu Piknik Alanı;

Yakutiye Belediyesi tarafından yapılan Dumlu Piknik alanı, Erzurum’un kuzeydoğusunda şehrin merkezine 20 km uzaklıkta yer almaktadır. Erzurum Tortum karayolu üzerinde , birçok imkana sahip dinlenme ve piknik alanıdır. Özel işletmeye ait olan piknik alanına girişler ücretlidir.

Erzurum Abdurrahman Gazi  Mesire ve Piknik Alanı;

Abdurrahman Gazi Piknik Alanı şehir merkezinin güneydoğusunda Palandöken dağının eteklerinde, şehre hakim bir tepede konumlandırılmış olan Abdurrahman Gazi türbesinin etrafında yer almaktadır.

Erzurum 15 Temmuz Milli İrade Mesire ve Piknik Alanı;

 

Şehrin kuzeybatısında Eski Havaalanı yolu Fuar Merkezi altında inşa edilen 15 Temmuz Milli İrade Mesire Alanında 52 kamelya ve 300 piknik masası bulunuyor. Mescit, fitness alanı, otopark, çocuk oyun alanları, futbol ve basketbol sahalarının yer aldığı mesire alanı doğayla iç içe olan bir özelliğe sahiptir.

 • Erzurum Teke Deresi(Gölet) Mesire ve Piknik Alanı;

Çat yolu üzerinde şehrin güneybatısında, merkeze yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta olan Tekederesi köyünün de batısında bulunan gölün etrafı ağaçlarla kaplı olup piknik için çardaklar bulunmaktadır.

 • Erzurum Ak Özdemir Mesire ve Piknik Alanı;

Şehrin doğusunda Pasinler yolu üzerinde olan merkeze 15 km uzaklıkta bulunan piknik alanında ayrıca alışveriş merkezi, otel, restaurant, müze, aqua park ve paintball oyun alanı bulunmaktadır.

 • Erzurum Özdemir Dinlenme Tesisleri ve Piknik Alanı;

Şehrin batısında, Ilıca yolu üzeri Çiğdemli Köyü mevki de şehir merkezine yaklaşık 20 km uzaklıkta yer almakta olup alanda 20 üzeri çardak bulunmaktadır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Olimpiyat Parkı Sosyal Tesisleri;

Şehrin kuzeyinde Erzurum şehir merkezine yaklaşık 2 km uzaklıkta olan havaalanı yolu üzerinde Erzurumspor tesislerinin içinde yer alan Olimpiyat Parkı 550 dönüm arazi üzerine kurulmuştur. Parkı ortadan ikiye bölen yaklaşık yüz metre uzunluğunda havuz bulunmaktadır. Ayrıca üzerinde deniz bisikleti faaliyeti yapılan yapay göl bulunmaktadır. Alanda golf sahası, Paintball, Go Cart, Balon Futbolu etkinlikleri, tenis kortları, basketbol sahası, voleybol sahası, Halı Saha ve Akülü Arabalar bulunmaktadır. Son dönemde yapılmış en güzel gezi,dinlenme ve piknik alanıdır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Boğaz Mevkii Mesire ve Piknik Alanı;

Şehrin güneyinde Palandöken ilçesi Yıldızkent semtinin üst tarafında şehir merkezine yaklaşık 6 km uzaklıkta Boğaz Mevkiinde bulunmaktadır.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Mesire & Piknik Alanı;

Şehrin batısında Cemal Gürsel Stadyumunun karşı tarafında Atatürk Üniversitesi alanı içerisinde çardaklı piknik alanı bulunmaktadır.

Kevgiri Şifalı Su Kaynağı

 Gölet yol ayrımından beş yüz metre kadar önce (Erzurum-Çat karayolunun on ikinci kilometresinde)  bir yol ayrımı daha var. “Kevgiri Şifalı Su Kaynağı”. Palandökenin içlerine doğru yaklaşık on kilometre ilerledikten sonra, altından ufak bir dereninde aktığı, büyükçe bir kayadan kaynayan şifalı su kaynağına ulaşacaksınız. Erzurum merkeze yaklaşık yirmi kilometre mesafede, Teke deresi denilen mevkide, eski adıyla Konaklı yeni ismiyle Kevgiri köyünün yakınlarındaki bu kaynak suyun birçok hastalıklara şifa olduğu söylenmekte. Özellikle de böbrek taşı mustariplerine. Bu kaynak su asıl şöhretini böbrek taşlarını eritmekle almıştır. Bu şifalı suyun çevresi biran önce düzenlenmeli ve daha etkin tanıtımı yapılarak Şehrimiz turizm envanterine eklenmelidir.

Erzurum’da piknik alanları yasak mı?

Erzurum Valsi Okay Memiş başkanlığında ‘Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyon Toplantısı düzenlendi’. Toplantıda kent genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve il genelinde oluşan aşırı nüfus hareketliliğine bağlı olarak Ağustos ayı sonuna kadar piknik ve ormanlık alanlar için yasak

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir